Završna svečanost u auli Nacionalne i sveučilišne knjižnice
Autor: Darko Šlehta, 27. 11. 2014.

Pobjednica Nacionalnog kviza za poticanje čitanja Marija Beljan (5.a) prisustvovala je zajedno sa knjižničarkom gđom Nives Sudar-Rajčević na završnoj svečanosti kviza koja se održala u auli Nacionalne i sveučilišne knjižnice, u petak 14. studenoga 2014. u 12 sati. Izvučene su glavna i utješne nagrade. Glumci Vanda Winter i Ivan Glowacki izveli su dramsku igru Ona i on – ljubavna šala sa citatima, napisanu posebno za ovu prigodu, scenaristice Lade Martinac-Kralj, u režiji Stephanie Jamnicky. Javno izvlačenje nagrada popratio je KGZ bend s nekoliko popularnih glazbenih brojeva.

Sve je počelo kada je naša školska knjižničarka, gospođa Nives Sudar Rajčević, ušla u naš razred i pitala tko želi ići na kviz čitanja. Moja prijateljica Karolina i ja prijavile smo se odmah, jer volimo čitati. Dobile smo zadatak pročitati nekoliko knjiga, rok manji od mjesec dana. Na dan natjecanja valjalo je odgovarati na pitanja.

Nekoliko dana kasnije knjižničarka se vratila sa sretnim vijestima. Ja sam, iz cijele naše škole, izabrana da idem u Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu! Pobjednica!

Nisam ranije bila u toj zgradi znanja i jako me se dojmila. U pratnji knjižničarke i uz mnoštvo učenika iz drugih škola čekala sam izvlačenje. Premda nisu izvukli baš mene, lijepo sam se provela. Prijavit ću se i dogodine.

Marija Beljan, 5a, novinarska skupina