Razlike nas obogaćuju (1.c)
Autor: Darko Šlehta, 26. 2. 2017.

Učenici 1.c razreda su započeli 20.2. provoditi tjedni projekt na temu Razlike nas obogaćuju. Projekt je integriran kroz sve nastavne predmete. Na nastavi hrvatskog jezika, obrađujući veliko slovo u imenima, nabrajali smo poznata strana imena i interesirali se o značenju našeg imena na stranom jeziku, čitali smo priče Medvjedići i novi susjedi, Dugine boje i Različitosti su dobre te otkrivali poruke pročitanih slikovnica, gledali smo kazališnu predstavu Plava boja snijega, koja nas uči da treba misliti "svojom glavom" i ne pokoravati se tuđim mišljenjima pa makar to bilo mišljenje većine. Na nastavi likovne kulture smo pisali glagoljicom, učili smo Brailleovo pismo i utiskivali ga u glinamol, istražili smo da postoje dva znakovna jezika i na istima naučili izricati svoje ime ili nadimak. Na nastavi matematike smo učili izgovarati brojeve do 10 na japanskom, ruskom, mađarskom,.... Na nastavi prirode i društva smo saznali da nije uvijek isto doba dana na svim dijelovima zemaljske kugle, donosili smo fotografije s putovanja izvan Hrvatske i pričali o doživljajima s putovanja. Naučili smo pjevati pjesmu Kad si sretan na hrvatskom i engleskom jeziku, a potom smo na tjelesnom uz istu pjesmu hodali i trčali.
Tjedni projekt smo završili uz goste razreda. Posjetili su nas učenica iz Iraka, Rađa i učenik iz Afganistana, Pejman. Pričali su nam o načinu školovanja u njihovoj zemlji. Zanimali smo se o načinu pisanja njihovim pismom i uspoređivali ga s latinicom. Pejman nam je ispričao priču Crvenkapica na svom jeziku, a mi smo istu priču ispričali njemu na hrvatskom....