Natječaj "Fašničke maske"
Autor: Darko Šlehta, 12. 3. 2018.

Učenici našeg produženog boravka PŠ Kozjak i ove su godine sudjelovali na natječaju koji organizira Centar za kulturu i informacije Maksimir u suradnji s Muzejom grada Zagreba. Svoje radove učenici su izložili na tradicionalnoj izložbi "Maske" koja se od 2000. godine odvija u Muzeju grada Zagreba. Ovogodišnja tema izložbe bila je "Fašničke maske", čime se željelo očuvati i upoznati tradiciju obilježavanja fašnika i pokladnih običaja u našem gradu.

Učenici koji su sudjelovali su: Marko Guszak, Roko Vukić (1.d), Patrik Cvek, Barbara Gudelj, Mia Draženović, Franka Fiket, Tena Jerković te Tara Bukvić (2. c) pod mentorstvom učitelja Mate Pleića i pripravnice Sanje Horvat. Pod mentorstvom učiteljice Maje Baran, učenici koji su sudjelovali su: Rafael Šego, Ani Valinger, Matilda Mikulić (2.c), Filip Babić, Mia Čukman, Mara Luce Ćurin, Sofija Mašić, Ella Pavičić, Tara Roki, Jana Ružić, Barbara Sedlar te Vana Senjak (3.c). Sretni smo i ponosni što su naši učenici osvojili prvu nagradu za svoje likovne radove - fašničke maske. Fotografije možete pogledati u foto-galeriji.