Šahisti OŠ Jordanovac osmi na prvenstvu osnovnih škola Grada Zagreba
Autor: Darko Šlehta, 20. 12. 2019.

U dva subotnja termina (7. i 14. prosinca) u OŠ Lučko održane su kvalifikacije Ekipnog prvenstva u šahu za učenike osnovnih škola grada Zagreba za 2019./20. školsku godinu, uz sudjelovanje 20 ekipa dječaka i 7 ekipa djevojčica.

Prva četiri mjesta (i plasman u finale) u konkurenciji dječaka zauzele su ekipe OŠ Josipa Račića (12 meč bodova), OŠ Lučko (12), OŠ Dragutina Domjanića (10) i OŠ Brestje Sesvete (10), a ekipa OŠ Jordanovac je na kraju zauzela solidno osmo mjesto sa 7 meč bodova (50 %) i 14 pojedinačnih bodova.

Za ekipu naše škole igrali su sljedeći učenici – šahisti: Miron Blažek (3.5 bodova iz 7 partija), Viktor Lukšić (4/7), Mate Radoš (4/7), Roko Pilko (1.5/4) i Ivan Lončarić (1/3). Voditelj ekipe bio je Joakim Puškaš, državni šahovski trener.

Kvalifikacije ekipnog prvenstva u šahu za učenike osnovnih škola grada Zagreba za 2020. godinu - Tablica - možete pogledati klikom na ovu poveznicu