DAN RUŽIČASTIH MAJICA 2020.
Autor: Darko Šlehta, 24. 2. 2020.

Dan prevencije vršnjačkog nasilja ili „Dan ružičastih majica“ u svijetu se obilježava dugi niz godina, a sve je počelo u Kanadi 2007. godine. Žrtva nasilja bio je učenik koji je na prvi dan škole došao u ružičastoj majici u znak podrške liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja. Dan ružičastih majica u svijetu se obilježava na različite datume. U Hrvatskoj ga obilježavamo zadnje srijede mjeseca veljače. Nasilje je u raznim oblicima dio naše svakodnevnice.

Izazovite i potaknite sami sebe, ali i svoje prijatelje i obitelj da 26. veljače nose ružičasto i podrže ovaj program prevencije vršnjačkog nasilja!

Pozivamo sve učenike da se pridruže ovoj akciji i obuku ružičaste majice na taj dan, u znak podrške nenasilju!

Razred s najviše obučenih ružičastih majica bit će nagrađen – nagrada je veliko iznenađenje

Slikajte se i podijelite fotografiju putem društvenih mreža uz oznaku #Danružičastihmajica.

U srijedu, 26. veljače, neka cijela naša Škola postane ružičasta

# Nasilje Prestaje Ovdje