Dan Škole, 28. svibnja 2020.
Autor: Darko Šlehta, 3. 6. 2020.

Dragi učenici i roditelji,

dana 28. svibnja 2020. proslavili smo Dan škole. Budući da se zbog specifične situacije nastava ove godine održava u posebnim uvjetima, nismo bili u mogućnosti obilježiti ga onako kako to uvijek činimo, prigodnom školskom priredbom. Zbog toga ga obilježavamo malo drugačije, u virtualnom svijetu.

Ovu nimalo tipičnu školsku godinu, čiji je kraj sve bliže, obilježili su mnogi neočekivani događaji. No to nije spriječilo naše sjajne učenike da se i ove godine istaknu svojom kreativnošću u pisanom, likovnom i glazbenom izražavanju. Stoga donosimo pregled učeničkih radova koji su se ove godine plasirali na općinsku razinu Lidrana, zbirku fotografija našeg učenika i već nagrađivanog fotografa Roka Dražina te likovne radove učenika nastale tijekom nastave na daljinu pod mentorstvom učiteljica razredne nastave i profesorice Dubravke Buntić.

Učenici osmih razreda ove godine neće se moći oprostiti od profesora i od školskih klupa prije odlaska u srednje škole. Zbog toga su se prisjetili najvažnijih osnovnoškolskih situacija i događaja i odlučili ih podijeliti jedni s drugima i s profesorima. Učenici svih razreda prisjetili su se putovanja koja su ih se dojmila i fotografija nastalih na njima. Također, osmašice Vita Jukić i Leonarda Bošnjak odlučile su svoju Osnovnu školu Jordanovac pozdraviti pjesmom. Sve navedeno moguće je pogledati u vašim virtualnim učionicama u sustavu Yammer.

Nadamo se da ćete uživati u predstavljenim radovima!

Iskra Vranković, 8.a Matura                                      Roko Dražin, 8.a Razmišljam samo o cilju

Jana Lerotić, 5.a Pisal budeš                                    Sara Domaćinović, 5.a Bajka o riječima

Luka Jokić Sterle, 8.c Šalabahter                              Tena Radoš, 8.a Prava ograda je u nama

Rina Sladoljev, 4.b Zaspala ulična lampa