Naši uspjesi na natjecanjima iz fizike
Autor: Darko Šlehta, 21. 5. 2013.

U okviru pokreta „Znanost mladima“ učenici osmih razreda su se mogli natjecati u znanju fizike.

Samo natjecanje odvijalo se na slijedećim razinama: školsko – gradsko – Županijsko – Državno natjecanje.

Školsko – gradsko natjecanje je održano 23. siječnja 2013. godine. Učenici su rješavali problemske zadatke. Katarina Bilić, učenica 8. B razreda test je riješila 94% točno, a Dunja Dragun 8. B razred, 80 %, te su obje pozvane na Županijsko natjecanje.

Županijsko natjecanje je održano 27. veljače 2013. godine, a uz problemske, učenici su rješavali i praktične zadatke. Naše učenice su postigle solidne rezultate – Katarina Bilić 71%, a Dunja Dragun 60%. (test znanja i vještina).

Nakon usklađivanja bodova i izrade jedinstvene rang liste na Državno natjecanje je pozvana Katarina Bilić uz 50 učenika iz cijele Hrvatske. Državno natjecanje je održano u Biogradu od 2.-5. svibnja 2013. godine. Samo natjecanje je bilo dosta zahtjevno, jer je osim velikog znanja bilo potrebno zadržati mir, koncentraciju, preciznost pri mjerenju i smisao za kombinatoriku.

Predstavnica naše škole, Katarina Bilić, je bila vrlo uspješna (60/80 75%) te je nagrađena III nagradom za osvojeno 10. mjesto. Čestitamo!

Nadamo se da će se neki od današnjih učenika sedmih razreda iduće godine odlučiti za natjecanje iz fizike.