Pomoć općini Lekenik
Autor: Darko Šlehta, 27. 3. 2014.

Zbog ovogodišnjih vremenskih neprilika koje su snašle općinu Lekenik, nedaleko od Zagreba, naša škola je odlučila pomoći i pridružila se humanitarnoj akciji za pomoć  poplavljenim područjima. Unesrećeni u toj općini imali su kuće pune vode, sve pokućstvo je bilo uništeno, bili su izolirani od ostatka svijeta bez hrane i vode. Djeca nisu mogla ići u školu, nego su dane provodila strahujući za svoj život i pomažući roditeljima da se obrane od još više vode. Upravo zbog svih navedenih razloga  OŠ Jordanovac odlučila je pomoći skupljanjem sredstava za čišćenje i uplatom novca na žiro račun, koji je otvoren samo za tu svrhu. Prikupljeni novac išao je za kupnju Isušivača za izbacivanje vode. Učenici i roditelji odazvali su se u velikm broju i tako smo uspjeli prikupiti dovljno za pomć unesrećenima. Najviše sredstava prikupio je 8.c i njihova razrednica prof. Mihalić. Po završetku akcije učenici, Valentin Miličević i Stella Devčić s profesoricm Jelenom Mihalić i pedagoginjom Renatom Durn-Kučuk zaputili su se za Lekenik kako bi tamo odnijeli prikupljena sredstva. Ondje su ih ljubazno dočekali načelnik općine Lekenik Ivica Perović i zamjenica načelnika općine Marica Zlovolić. Drago nam je što smo mogli pomoći i zahvaljujemo svima koji su se priključili akciji!

Stanovnicima poplavljenog područja nedostaju osim temeljnih potrepština i uređaji bijele tehnike i namještaj. Ovim putem molimo ljude koji bi mogli donirati navedene stvari, neka se jave na broj telefona: 044/527-811 (Telefonski broj općine Lekenik)

Slike se nalaze u Foto-galeriji

Rea Štimac 8.c