Dani sigurnijeg Interneta
Autor: Darko Šlehta, 10. 2. 2016.

Svake veljače udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan Sigurnijeg Interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima. Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

Ove godine, u ponedjeljak 8. veljače, učenici 4.A  i 4.B razreda naše škole sudjelovali su na radionicama „Dani sigurnijeg Interneta“.

Djeca i mladi mogu pomoći kreirati bolji Internet poštujući ostale korisnike interneta štiteći svoj ugled (ali i ugled drugih) tražeći prilike za korištenje Interneta za kreiranje, uključivanje u razne aktivnosti i dijeljenje s drugima.

Oni mogu pomoći svojim reagiranjem na negativno kao „korisni promatrači: dajući potporu vršnjacima koji se suočavaju s nasiljem na internetu, suptotstavljajući se cyber-nasilju i prijavljujući sav neprimjeren ili zabranjen sadržaj koji primijete. Povrh svega, djecu i mlade treba ohrabriti da zauzmu stav kao budući sudionici digitalnog doba sudjelovanjem u debatama o budućnosti interneta, ali i trudom kako bi se i njihovo mišljenje čulo.

Fotografije možete pogledati u našoj Foto-galeriji.