Izložba fašničkih maski Zagi u Muzeju grada Zagreba
Autor: Darko Šlehta, 21. 2. 2017.

Muzej grada Zagreba i ove je godine objavio natječaj svim školama, za sudjelovanje na izložbi fašničkih maski u Muzeju grada Zagreba. Ove je godine tema bila maskota -  vjeverica Zagi, jer se ove godine obilježava 30. godina od velikog sportskog događaja – Univerzijade.

14.2.2017. godine učenici 3.C i 3.D razreda PŠ Kozjak (Ivan Zrno, Ivan Matika, Lucija Šego, Lucija Ćurić, Brigita Bošnjak, Jana Gelo, Marina Grbović , Petra Petrovčić, Mihael Fritz, Patricia Bukvić, Ela Rukavec i Leona Drahotusky) uz mentorstvo učiteljice Ane Opuvačić, te učenici 2.c razreda (Sofija Mašić, Vana Senjak, Tara Roki) uz mentorstvo učiteljice Maje Baran, sudjelovali su na svečanom otvorenju izložbe fašničkih maski ZAGI u sklopu tradicionalnog projekta Maske 2017 u Muzeju grada Zagreba.

Na otvorenju izložbe školama sudionicama projekta, podjeljenje su nagrade i zahvalnice. Naši su učenici osvojili treću nagradu za svoje likovne radove – maske Zagi.  Kao jedna od tri nagrađene škole, učenici su uz zahvalnice dobili i besplatan razgled Muzeja grada Zagreba, te tri knjige – Žive slike Zagreba, Velika svjetska čuda i Povijest grada Zagreba – šetnja kroz Muzej grada Zagreba, koje će obogatiti zbirku naše školske knjižnice.

Fotografije možete pogledati u Foto-galeriji.

Učiteljice: Ana Opuvačić i Maja Baran