Fašničke maske zemalja EU
Autor: Darko Šlehta, 20. 2. 2020.

I ove godine, učenici našeg produženog boravka PŠ Kozjak sudjelovali su  na natječaju koji organizira Centar za kulturu i informacije Maksimir u suradnji s Muzejom grada Zagreba. Svoje radove učenici će izložili na tradicionalnoj izložbi "Maske" koja se od 2000. godine odvija u Muzeju grada Zagreba. Ovogodišnja tema izložbe bila je "Fašničke maske zemalja EU" čime se željelo očuvati i upoznati tradiciju obilježavanja fašnika i pokladnih običaja u zemljama EU.

Ovim putem pozivamo Vas na otvorenje izložbe koje će biti 22.2.2019. u 11 sati u Muzeju grada Zagreba i biti će otvorena do 1.3.2019.godine.

Učenici koji su sudjelovali su: Leon Bošnjak, Jakov Babić, Lara Šarić, Gabriela Zrno, Karla Rovčanić , Pavo Gašparović Bilić (2. c), Nika Kapov, Ana Šafran i Luka Valentić (3.d ) pod mentorstvom učitelja Mate Pleića. Pod mentorstvom učiteljice Maje Baran, učenice koje su sudjelovale su: Eni Krizmanić, Marta Jurič, Julija Peh, Korina Hojka, Kiara Dujmović, Ema Drakulić, Ariana Kamalova i Uma Pupek (1.c).

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji.