Zašto je opasno penjati se na vagone: Za strujni udar uopće nije potrebno dodirnuti vod kontaktne mreže
Autor: Darko Šlehta, 24. 3. 2022.

Vijest o tragičnoj smrti dvoje studenata od strujnog udara na željezničkom kolosijeku šokirala je akademsku zajednicu, ali i širu javnost. Iako mnogi prelaze preko kolosijeka i pruga kako bi skratili put, iz HŽ-a upozoravaju kako za kobni ishod uopće nije potrebno dotaknuti vod kontaktne mreže jer područje opasnosti gdje se ne bi smjeli kretati obuhvaća promjer od čak dva metra od svih dijelova mreže pod naponom.

Zato vas roditelje i učenike molimo, ozbiljno shvatite kako igra uz prugu nije igra nego izazivanje sudbine.

Više o tome možete saznati ako pročitate priložene letke

Letak1        Letak2       Letak3