Kalendar 2023./24.

Idemo u srednju!

« Travanj 2024 »

Smatrate li Internet pouzdanim izvorom informacija?

Mjesečeve faze
Anketa o čitanju
Knjigu smatram dobrom ako:

Učenici osmih razreda
06/07 8.A 8.B 8.C 8.D
07/08 8.A 8.B 8.C 8.D
08/09 8.A 8.B 8.C 8.D
09/10 8.A 8.B 8.C 8.D
10/11 8.A 8.B 8.C 8.D
11/12 8.A 8.B 8.C 8.D

Dobro došli na mrežnu stranicu školske knjižnice! smiley

Školska knjižnica nalazi se u lijevom krilu u prizemlju škole.

Na ovoj stranici možete pratiti novosti iz knjižnice, a za sve upite možete se javiti na kontakt školske knjižnice: jordanovac.knjiznica@gmail.com

Osim mrežne stranice knjižnice, posjetite i Virtualnu knjižnicu koja je svakodnevno u izradi, a uskoro ćete moći pronaći brojne korisne sadržaje za sebe.

Fond knjižnice možete pregledati i u KATALOGU knjižnice.

Pravilnik o radu knjiznice.pdf

VIJESTI IZ KNJIŽNICE
Mali čitaju najmanjima
Autor: Darko Šlehta, 17. 3. 2022.

Ispisali smo ovaj tjedan nove stranice u našoj knjizi, tj. projektu čitanja i druženja u prvim razredima.

Ovaj smo put u jednom tjednu bili u dva prva razreda te su dvije učenice 3. a razreda, Magdalena Markovinović i Lana Solomun, pokazale svoje odlične čitačke sposobnosti. Lana i Magdalena rekle su nam nešto više i o svojim počecima čitanja, najdražim knjigama, što misle o čitanju i štošta drugo, a u nastavku pročitajte više.

Nakon prošlomjesečnog početka ovog projekta i upoznavanja prvaša s istim, ovog smo mjeseca već bili uhodani i s veseljem iščekivali nove susrete. U utorak, 15. ožujka Magdalena Markovinović čitala je u 1. b priču Kralj koji je zabranio mrak.

Tema priče potaknula nas je da razgovaramo o strahu i o tome čega se mi bojimo. Svakakvi su se strahovi spomenuli: tarantule, padovi, zmije, potresi, mrak… ali na kraju smo ipak odlučili da smo mi vladari svojih strahova. Zbog toga smo krenuli u izradu kruna te smo nakon krunidbe postali kraljevi i kraljice.

U srijedu, 16. ožujka Lana Solomun je u 1. a razredu čitala priču Balončica koja nas je odvela u razgovor o jednoj posve drugačijoj temi od one dan prije.

Nakon uvodnog razgovora o čitanju, jer smo u 1. a bili prvi put s ovim projektom, razgovarali smo o prehrani, o tome što volimo i ne volimo jesti, o svojoj najdražoj hrani, ali i onoj koja nam uopće nije draga. Lana nam je pripremila za kraj i zadatak, tj. izradila je tanjure za zdravu i nezdravu hranu, a morali smo nacrtati i smjestiti u pravi tanjur svoj izbor zdrave i nezdrave hrane.

Bio je ovo zanimljiv tjedan za naše čitače i slušače, a uskoro će nam i travanj te se novi čitači već sad vrijedno spremaju za svoje nastupe sljedeći mjesec. smiley