Obilježili smo Dan Europe
Autor: Darko Šlehta, 13. 5. 2016.

U subotu 7. svibnja 2016. godine u Europskom domu Zagreb održana je kreativna radionica „Ljepota i snaga  u meni mijenjaju svijet oko mene“ na kojoj su sudjelovale i učenice naše škole.

Radionica je oblikovana povodom obilježavanja Dana Europe i Europske godine protiv nasilja nad ženama i djevojčicama, s ciljem osnaživanja djevojčica kroz usvajanje kreativnosti kao temeljnog principa sretnog i odgovornog života.

Kreativna  radionica konceptom se nadovezala na temu ovogodišnjeg međunarodnog  natjecanja „ Europa u školi“ .

Multidimenzionalni i multimedijalni pristup omogućio je djevojčicama propitivanje  pojmova kao što su individualnost, kreativnost  i integritet ličnosti   na iskustvenoj razini kroz različite art ekspresivne postupke ( vođena imaginacija, kreativna vizualizacija, likovno izražavanje (crtež/slikanje), literarno izražavanje (u formi kratke priče), refleksija/ dijalog (interpretacija literarnog predloška ...) .

Djevojčice su potaknute  bogatim  imaginarijem bajki,  priča i legendi  kroz susret sa arhetipovima i simbolima istraživale svoj  stvarni  i imaginarni  prostor u kojem su imale priliku osvijestiti  i aktivirati vlastiti kreativni potencijal.

Fotografije možete pogledatu u našoj Foto-galeriji.