Ukupno: 190299

Sretan Uskrs!
Autor: Darko Šlehta, 27. 3. 2024.

Učenici PŠ Kozjak napravili su čestitke inspirirane pisanicama ruskog zlatara Petra Karla Fabergea, koji je osmislio poznata jaja za ruske careve koja su napravljena od skupocjenih metala, ukrašena zlatom, srebrom i draguljima. Prvo takvo jaje ruski je car Aleksandar III poklonio svojoj ženi za Uskrs 1885.godine. Danas se ta poznata jaja čuvaju u muzejima i zbirkama kolekcionara, a svoje čestitke naši učenici poklonili su štićenicima Doma za starije osobe Park (u sklopu projekta Međugeneracijska solidarnost), čime su im zaželjeli ugodne blagdane.

Sve najbolje povodom blagdana te sretan i blagoslovljen Uskrs svima žele djelatnici OŠ Jordanovac!