Obilježen Dan životinja
Autor: Darko Šlehta, 9. 10. 2013.

U petak 4. listopada 2013. godine u našoj školi obilježen je Dan životinja i Dan sv. Franje Asiškog zaštitnika okoliša i životinja. Tom prigodom naši učenici su sudjelovali u školskom kvizu na temu zaštite životinja.

Posjetili su nas i predstavnici iz udruge Prijatelji životinja sa psima tragačima. Upoznali su učenike s ulogom pasa u akcijama spašavanja, ukazali im na humani odnos prema životinjama i važnost očuvanja životinjske vrste.

Prilikom tog posjeta učenici su imali priliku vidjeti i vještine koje psi izvode za vrijeme provođenja akcija spašavanja.

Učenici su na kraju postavljali mnogobrojna pitanja predstavnicima iz udruge Prijatelji životinja, nakon čega su se zadovoljno razišli.

Fotografije sa obilježavanje Dana životinja možete pogledati u našoj Foto-galeriji