Izložba "Oni su mali, ali su veliki" Knjižnica August Cesarec 11.5. - 25.5. 2018.
Autor: Darko Šlehta, 7. 5. 2018.

OŠ Jordanovac,   Društvo "Naša djeca" Maksimir  i  Knjižnica August Cesarec  partneri su    u projektu međugeneracijske povezanosti   "Oni su mali, ali su veliki".   Cilj  ove vrijedne inicijative  promicanje je meďugeneracijske solidarnosti  kroz kreativno izražavanje djece osnovnoškolske dobi i odraslih,  pripadnika treće dobi.

Ideja projekta je istražiti  u kojoj se mjeri  razlikuje percepcija i interpretacija poznatih  likovnih djela velikih umjetnika promatranih  očima djece i očima odraslih. U sklopu nastave likovne kulture i rada likovne grupe nastalo je šezdesetak originalnih  likovnih radova koji odražavaju svježinu doživljaja i autentičnost likovnog izričaja .
Realizirani radovi  objedinjeni su  i predstavljeni katalogom i   izložbom u knjižnici August Cesarec, Šubićeva 40.

Otvaranje izložbe je  u petak 11. svibnja 2018. godine u 18 sati.

Dobro došli!