Kalendar 2023./24.

Idemo u srednju!

« Svibanj 2024 »

Smatrate li Internet pouzdanim izvorom informacija?

Mjesečeve faze
Anketa o čitanju
Knjigu smatram dobrom ako:

Učenici osmih razreda
06/07 8.A 8.B 8.C 8.D
07/08 8.A 8.B 8.C 8.D
08/09 8.A 8.B 8.C 8.D
09/10 8.A 8.B 8.C 8.D
10/11 8.A 8.B 8.C 8.D
11/12 8.A 8.B 8.C 8.D

Dobro došli na mrežnu stranicu školske knjižnice! smiley

Školska knjižnica nalazi se u lijevom krilu u prizemlju škole.

Na ovoj stranici možete pratiti novosti iz knjižnice, a za sve upite možete se javiti na kontakt školske knjižnice: jordanovac.knjiznica@gmail.com

Osim mrežne stranice knjižnice, posjetite i Virtualnu knjižnicu koja je svakodnevno u izradi, a uskoro ćete moći pronaći brojne korisne sadržaje za sebe.

Fond knjižnice možete pregledati i u KATALOGU knjižnice.

Pravilnik o radu knjiznice.pdf

VIJESTI IZ KNJIŽNICE
Novonabavljene knjige u knjižnici
Autor: Darko Šlehta, 30. 5. 2023.

Prošle je školske godine u našoj knjižnici provedena velika revizija fonda. S obzirom na to da skoro 20 godina nije provođena revizija ni otpisi, broj otpisanih knjiga bio je veći od uobičajenog. Sve je to bilo nužno kako bi se olakšalo poslovanje knjižnice, omogućio prostor za nabavu potrebnih novih knjiga i osvježio prostor za boravak u školskoj knjižnici. Pozitivni utjecaji revizije vidljivi su u školskoj knjižnici već od ove školske godine.

Početkom školske godine knjižničarka je poslala mailove brojnim nakladnicima i izdavačima u kojima je objasnila situaciju u kojoj se nalazi školska knjižnica te su neki od nakladnika odlučili donirati knjige knjižnici. O kojim se nakladnicima i knjigama radi možete pogledati u ovom dokumentu. O donacijama za našu knjižnicu mogli ste čitati i ovdje na mrežnoj stranici školske knjižnice te se još jednom zahvaljujemo svim nakladnicima koji su se odazvali donacijama.

Osim toga, i ove smo godine dobili financijska sredstva od Ministarstva i Grada Zagreba, a koje smo i knjige i u kojoj količini nabavili od tih sredstava možete pogledati ovdje.

Početkom 2023. godine odlučeno je na razini Škole da se određena sredstva daju knjižnici za nabavu knjiga. Ovo je prvi put nakon dugo vremena da se tako veći iznos dodijelio knjižnici za fond knjižnice. Koje smo sve predivne nove knjige nabavili, među kojima su i neki potpuno novi naslovi, ali i puno onih starih, možete pogledati ovdje.

Ova nabava knjiga u ovoj školskoj godini tek je početak promišljenog rada i planiranja za moderniju knjižnicu od koje i u kojoj će najviše dobrobiti imati svi korisnici naše školske knjižnice.smiley